راهنمای عکس محصول

به سادگی و بدون هیچ هزینه ای میتوان از یک محصول به طور کاملا مطلوب در منزل و یا حتی محیط کاری عکس تهیه نمود.

وسایل مورد نیاز معمولا در تمامی خانه ها موجود میباشد و به هیچ عنوان نیازی به تهیه اجناس حرفه ای عکاسی نمیباشد.

برای تهیه یک عکس مناسب ، تنها نیاز میباشد تا با دوربین تلفن همراه خود از یک محصول که در یک محیط کاملا سفید و با نور کافی قرار گرفته است، از محصول عکس برداری شود و در محیط فتوشاپ یا در برنامه های دیگر مورد ویرایش قرار گیرند.

برای ایجاد یک محیط سفید میتوان از کاغذهای مقوایی سفید که به صورت مات هستند کمک گرفت و برای داشتن نورپردازی مناسب میتوان از یک چراغ مطالعه که دارای نور سفید میباشد نیز استفاده کرد.

برای نشان دادن ساخت یک محیط ساده و مناسب جهت عکاسی به کمک تیم تولید محتوا به منزل یکی از فروشندگان رفتیم تا شاهد روند این کار باشیم.

در منزل ایشان یک چراغ مطالعه که دارای نور سفید بود وجود داشت که بدون مشکل میتوان از آن استفاده نمود.(بهتر است تا از چراغ های LED به دلیل یکنواختی نور استفاده نمود).

برای ایجاد یک زمینه سفید، مجبور به تهیه دو عدد مقوای سفید مات شدیم که هر کدام از آن ها تنها دوهزار تومان قیمت داشتند.

حال تنها لازم است تا با قرار دادن یکی از مقواها به دیوار و قرار دادن دیگری بر روی سطح یک میز، برای محصولات خود یک استودیو خانگی داشته باشیم.

.

.

نکات قابل توجه

  • عکس اصلی محصول جهت قرار گرفتن در صفحه فروشگاه، باید با پس زمینه کاملا سفید قرارگیرد.
  • تمام عکس هایی که دارای پس زمینه ای به غیر از سفید هستند، میتوانند به عنوان عکس های کاتالوگ قرارداده شوند.
  • عکس اول محصول با پس زمینه سفید باید در ابعاد مشخص 800×800 بارگزاری شود و حداکثر حجم قابل قبول برای بارگزاری تمامی عکس ها نیز نباید از 100KB فراتر رود.
  • برای دانلود قالب فتوشاپ با اندازه 800×800 جهت قراردادن عکس اول محصول، میتوان از قالب قرار گرفته شده در همین صفحه استفاده نمود.
  • جهت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت، حتما از نرم افزار قرارداده شده در همین صفحه استفاده نمایید و از کاهش حجم عکس به صورت مستقیم توسط فتوشاپ پرهیز نمایید. برای کاهش عکس در نرم افزار تنها کافی است تا عکس مورد نظر را در برنامه انتخاب کرده و در کادر پایینی برنامه با عنوان Compression Options مقدار کیفیت عکس را بر روی 50 قرارداده و گزینه Set Quality را زده و در انتها با کلیک بر روی گزینه Compress عکس نهایی را با حجم پایین تر را دریافت نمود.

.

.

در صورت نیاز داشتن راهنمایی، میتوانید درخواست پشتیبانی خود را ثبت نمایید

.